Přístrojové vybavení

CELESTRON 356/3910 XLT C14S

Zrcadlový dalekohled – reflektor. Vhodný pro pozorování detailů na povrchu Měsíce, ale hlavně pro pozorování a fotografování slabých objektů vzdáleného vesmíru – mlhovin a galaxií.

APM 152/1200 ED APO

Čočkový dalekohled – refraktor. Vyznačuje se výbornou kresbou především při pozorování Měsíce, planet nebo dvojhvězd. Součástí dalekohledu je filtr na bezpečné pozorování Slunce.

LUNT 80/560 LS80TC Ha/B1200 

Čočkový dalekohled – refraktor. Sluneční H-alfa dalekohled umožňuje pozorovat velmi dynamické jevy ve sluneční fotosféře – protuberance, případně erupce, filamenty a samozřejmě i sluneční skvrny. Skládá se energetického filtru, který omezuje infračervené (tepelné) ultrafialové záření a z viditelného světla propouští pouze řádově procenta do samotné optické soustavy.

OMEGON 90/500

Čočkový dalekohled – refraktor. Díky velké světelnosti je vhodný pro širokoúhlé prohlídky oblohy, pozorování plošně velkých objektů, jako jsou např. jasné mlhoviny, hvězdokupy a komety..

SOMET BINAR

Nejstarší dalekohled hvězdárny. Má zvětšení 25x, velké zorné pole, velkou světelnost a proto je vhodný na sledování plošně větších objektů jako např. jasné mlhoviny, hvězdokupy a komety..

Údaje u dalekohledů označují průměr objektivu / ohnisková vzdálenost objektivu v milimetrech.